Ebben a formában egyedülálló a magyar stadionfejlesztés" - mondja a FIFA elnökjelöltje
Mint arról beszámoltunk, Magyarországra látogatott Jerome Champagne, a FIFA elnökjelöltje. A beszámolók szerint a sportdiplomata a Ferencváros, az Újpest, a Videoton és az MTK elöljáróival egyeztetett, nevezetesen Roderick Duchatelet-lel, Domonyai Lászlóval, Orosz Pállal és Balogh Attilával. A diplomata egy sajtóbeszélgetésen beszélt a magyar futball helyzetéről és a terveiről is.
Egy sajtóbeszélgetésen arról beszélt a FIFA elnökjelöltje, hogy az egyes országok között kiemelt fontosságúként kezeli kampányában Magyarországot – aki már márciusban járt az országban. A vs.hu beszámolója szerint Jérôme Champagne szerint Magyarország legendás futballnemzet, amely egykor a világ elitjébe tartozott, ám mára már nem képes együtt fejlődni a legjobbakkal. Magyarország szerinte nemcsak olyan kiválóságokat adott a labdarúgásnak, mint Puskás Ferenc vagy Albert Flórián, hanem olyan taktikai zseniket, mint Gutmann Béla vagy Kürschner Izidor, akik képesek voltak megújítani a focit.
Emellett azért is különösen fontos Magyarország Champagne számára, mert a világon egyedülálló módon itt folynak komoly infrastrukturális fejlesztések úgy, hogy az ország nem nyerte el világbajnokság, vagy Európa-bajnokság rendezését. A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnökével, Csányi Sándorral egyelőre még nem tudott egyeztetni, de négy nagy magyar klub (az MTK, az FTC, az Újpest és a Videoton) már biztosította támogatásáról Jérôme Champagne-t.
A sportvezető azt szeretné elérni, hogy csökkenjenek az egyenlőtlenségek és ismét fejlődésnek indulhassanak a régmúlt futballhatalmai – mint Magyarország. Szeretné támogatni a legszegényebb szövetségeket, mindamellett szeretne többet spórolni a FIFA-nak, nem kidobni a pénzt az ablakon.
A sportújságíróból előbb diplomatává avanzsáló, majd sportdiplomataként a FIFA-ban is több mint egy évtizedet lehúzó, 56 éves Champagne úgy gondolja, hogy a globalizáció hatására a labdarúgásban növekedett az egyenlőtlenség – a kontinensek, az egyes országok és a bajnokságok csapatai között is. Dél-Amerika, Ázsia és Afrika jelenleg csak „alapanyagot”, tehetséges focistákat exportál Európába, ahol a legtehetősebb bajnokságoktól egyre inkább leszakadnak a pénzügyileg nehéz helyzetben lévők. De az egyes bajnokságok csapatai között is nőnek a különbségek: a Bayern München például már szinte bajnok, saját országában pedig a Paris Saint-Germain sok tekintetben – de főleg gazdagságban – egyértelműen a többiek fölé emelkedik. Ezt Champagne a futball elitizálódásának nevezi.
A következő elnökválasztáson nemcsak arról döntünk, hogy ki lesz a FIFA elnöke, hanem arról is, hogy hagyjuk-e elitizálódni a futballt, hagyjuk-e, hogy a gazdasági különbségek tovább nőjenek
– mondta Champagne, aki a FIFA imázsának javításával több befektetőt csábítana a labdarúgásba. Ezt az összeget viszont jobban szétosztaná a kontinensek, országok és klubok között.